Jakie są rodzaje filtrów w klimatyzatorach - opis poszczególnych filtrów klimatyzacyjnych

 • Serwis i montaż klimatyzatorów
  Serwis i montaż klimatyzatorów

Obecnie wszystkie klimatyzatory wyposażone są w filtry powietrza. Są to podstawowe filtry mające za zadanie chronić wymiennik parownika przed zaleganiem kurzu na lamelkach. Gdyby kurz oblepił wymiennik, nie tylko przyczyniłby się do rozwoju różnych bakterii, ale również drastycznie zmniejszyłby skuteczność działania klimatyzatora a w konsekwencji nawet go uszkodził.

Wielu producentów klimatyzatorów stosuje w swoich urządzeniach przeróżne, dodatkowe filtry. Oto poszczególne z nich z opisem ich unikalnych właściwości:

 1. Filtr z jonami srebra: wykorzystywane w filtrach z jonami srebra jony silnie przyciągają bakterie i inne mikroorganizmy, co pozwala unicestwić i zniszczyć powłokę komórek bakterii i w ten sposób odsłonić strukturę wewnętrzną wszelkich bakterii. Zaburzają również strukturę DNA bakterii i mikroorganizmów i doprowadzają do utraty przez nie możliwości rozmnażania się lub podziału.
 2. Filtr Katechinowy: filtry te mają właściwości utleniające i sterylizujące. Filtry te pozyskuje się z zielonej herbaty. Filtry katechinowe potrafią zneutralizować pałeczki okrężnicy, gronkowca złocistego, roztocza a nawet dym papierosowy. Zatem filtr ten nie tylko polepsza i odświeża powietrze, ale również unieszkodliwia i usuwa z powietrza groźne bakterie i wirusy.
 3. Filtr Fotokatalityczny: Dzięki silnemu działaniu zastosowanego w tych filtrach dwutlenku tytanu, filtr ten jest niezastąpiony w zwalczaniu bakterii, szkodliwych tlenków azotu. Neutralizuje szkodliwe działanie unoszącego się w powietrzu zapachu kwasu octowego, formaldehydu oraz amoniaku. Poza swoimi pozytywnymi właściwościami filtr ten nie posiada żadnego działania ubocznego i jest nieszkodliwy, przyjazny środowisku.
 4. Aktywny filtr węglowy - to jeden z najważniejszych filtrów umieszczanych w klimatyzatorach, Pochłania groźne dla ludzi substancje oraz gazy takie jak benzen, formaldehyd i amoniak. Zatrzymuje również pyłki oraz kurz będące przyczyną licznych alergii.
 5. Filtr antybakteryjny - to jeden z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych filtrów stosowanych w klimatyzacji. Bakteriobójcze substancje powodują spowolnienie metabolizmu u bakterii oraz zdolność do regeneracji oraz rozmnażania. Filtr ten posiada również właściwości sterylizacyjne oraz oczyszczające. Posiada skuteczność na poziomie 95%.
 6. Jonizator powietrza: jest aktywnym filtrem elektrostatycznym. Jonizator oczyszcza powietrze ze szkodliwych bakterii. Zasada działania jest dosyć prosta: urządzenie wytwarza jony ujemne, które otaczając mikroskopijnej wielkości szkodliwe substancje lub bakterie przyciągane są do filtra elektrostatycznego i tam neutralizowane.

Oczywiście jak każda rzecz, tak i filtry powinny być regularnie czyszczone lub wymieniane. Dzięki temu będą służyły długo i przynosiły zamierzony efekt. Nawet najlepiej skonstruowane filtry po jakimś czasie potrzebują serwisu i uzdatnienia do dalszego działania.

 

Strona została odnaleziona po frazach:

 • filtry w klimatyzatorze
 • jakie filtry stosuje się w klimatyzatorze
 • wymiana filtrów w klimatyzatorze
 • filtr z jonami srebra
 • filtr katechinowy
 • filtr fotokatalityczny
 • aktywny węgiel
 • filtr węglowy do klimatyzatora
 • filtr antybakteryjny w klimatyzatorze
 • jonizator plazmowy do klimatyzatora
 • jonizator powietrza
 • montaż klimatyzatorów warszawa